Co dělá Punktero dnes

Jste zde

V lednu to budou dva roky, co Punktero změnilo předmět činnosti. Z on-line marketingové agentury se stalo provozovatelem serverů. Neměli jsme potřebu o tom psát. Dnes bych to rád změnil.

Stručně o historii Punktera

Punktero založila skupina Profitak v lednu 2018 jako on-line marketingovou agenturu. Zaměřila se na PPC, SEO a další marketingové služby pro „weby bez košíku“. Doplnila tak agenturu Besteto, která se zaměřovala více na služby e-shopům.

V létě 2019 Punktero činnost utlumilo. Nový život přišel v lednu 2020, kdy převzalo servery skupiny Profitak. Tím se začala psát nová kapitola historie společnosti, která pokračuje dodnes. Punktero navázalo na letité zkušenosti všech týmů skupiny Profitak, převzalo serverový hardware a začalo investovat do jeho rozšiřování. Stalo se certifikovaným partnerem společnosti Dell a postupně budovalo infrastrukturu. Od switchů, přes servery až po software či procesy.

Punktero dnes

V současné době poskytujeme výkon serverů tvůrcům aplikací. Našim cílem je umožnit společnostem, které vytváří software (obvykle SaaS) aby se mohly zaměřit na svou hlavní činnost. Tedy návrh, vývoj a provozování samotného software. Pořízení a provoz serverů i nezbytných aplikací přitom mohou naši zákazníci nechat na nás. Provozujeme vlastní hardware, který je umístěn v datacentru v Brně. Veškerá data jsou tedy uložena v České republice. Zakládáme si jednak na kvalitě, jednak na transparentním přístupu. Náš ceník je jednoduchý, bez háčků s dodatečnými příplatky. A stejně na rovinu jednáme se všemi partnery.

Kuba s Michalem v datacentru před rackem s našimi servery